###"Арсенал" - "Металіст" - 1:2. Фактор Маркевича-мотиватора ###

Голи: Гоменюк 41 – Х. Соса 53, Кристальдо 55

«Арсенал»: Боровик – Хомин, Богданов, К. Петров, О-др Романчук – Старгородський (Вечурко 76), Аржанов (к) – Шацьких, Герасимюк, Кубік – Гоменюк

«Металіст»: Горяїнов – Вільяґра, Моледо, Папа Ґуйє, Азеведо – Едмар, Красноперов – Марлос (Кристальдо 46), Дієґо Соуза (Бланко 85), Х. Соса (к) – Девіч (Пшеничних 90+2)

Тренер – Мирон Маркевич

Судді: В. Романов (Дніпропетровськ) – О-др Войтюк (Запоріжжя), Альохін (Сімферополь) – О-др Іванов (Макіївка), А. Яблонський (Тернопіль)

Попередження: К. Петров 67, Гоменюк 68, Романчук 90 – Моледо 68

Вилучення: Герасимюк 85

«Арсеналу» не позаздриш. Волею календаря київські «гармаші» в двох стартових турах змушені зустрічатися з двома потенційними претендентами на чемпіонство. Мабуть, навіть «Говерлі», яка у перших двох матчах билася проти «Шахтаря» і «Динамо», було не так важко з огляду на те, що команди Луческу і Блохіна ще далекі від піку фізичної форми і досконалої зіграності. Інша річ – «Дніпро» і «Металіст». Обидва колективи в сезон увійшли справді потужно і свої стартові поєдинки виграли дуже переконливо.

Власне, наставнику «Арсеналу» Юрію Бакалову після 0:3 в Дніпропетровську було над чим подумати і налаштувати підопічних так, щоб цілком реальна друга поразка не вплинула на команду з моральної точки зору. З іншого боку, вміння протистояти «Металісту» «гармаші» демонстрували неодноразово і прагнули це вміння продемонструвати й зараз. У порівнянні з матчем проти «Дніпра» тренер зробив кілька змін. Змін суттєвих, бо центральна вісь була зовсім новою.

Проте, про все за порядком. Замість Велі Лампі справа в обороні грав Андрій Хомин. В'ячеслава Шарпара і Андрія Богданова на позиціях «хвилерізів» змінили Артем Старгородський та капітан Володимир Аржанов, котрий в Дніпропетровську грав у середній лінії зліва. В звітному матчі на цьому місці грав ще один новий футболіст Франтішек Кубік. Максим Шацьких при цьому змістився вправо, а на позиції під нападником діяв Олег Герасимюк. Також у стартовому протоколі спершу з'явилося й прізвище свіжого центрбека – поряд з Богдановим, якого Бакалов вирішив використати в ролі стоппера, числився Майкл Одібе. Проте в останню мить на поле вийшов Кирило Петров, який грав у основі й в першому матчі.

Тренер «Металіста» Мирон Маркевич в свою чергу виставив відразу двох новачків команди. Так, поряд з Папою Ґуйє в центрі оборони діяв Моледо. Після не дуже переконливих дій Себастьяна Бланко в матчі проти донецького «Металурга» під нападником Марко Девічем на цей раз зіграв Дієґо Соуза. Також в порівнянні з поєдинком першого туру трохи змінився вигляд опорної зони харків'ян. Пов'язано це, звісно, з лімітом на легіонерів: поряд з Олегом Класноперовим вийшов Едмар. На решті позицій зіграли ті ж футболісти, що й проти донеччан. Воротар – Олександр Горяїнов. На краях оборони – Крістіан Вільяґра (справа) і Марсіо Азеведо (зліва). Вінґери – Марлос і Хосе Соса.

Поки команда харківського «Металіста» неквапливо набирала оберти, надзвичайно активно увійшли в гру вболівальники гостей, яких до Києва прибуло десять автобусів. Матч вони розпочали з антидніпровського заряду, негарно висловившись про власника «синьо-біло-блакитних». Це сильно вразило інтелігентного диктора Євгена Карельського, який в культурній формі пояснив приїжджим фанатам, як негарно вони поводяться. Щоправда, не відомо, чи слобожанці почули це прохання. Натомість добре чули своїх прихильників футболісти. В принципі, за атмосферою харків'яни мали почуватися, наче вдома. Позначати свою перевагу вони почали хвилини з десятої, остаточно затисши «гармашів» за рахунок інтенсивного контролю над м'ячем на їхній половині поля.

Правда, суттєвої небезпеки на ворота Боровика не було. Один непоганий навіс справа, небезпечно поданий кутовий і штрафний з району лівого кута штрафного майданчика у виконанні Соси, який, як і подальші добивання, прийняли на себе оборонці – ось і вся гострота за перших 25 хвилин. Більше того, на 17-й хвилині кияни провели контратаку, яка ледь не завершилася взяттям воріт Горяїнова. Герасимюк віддав вправо на Гоменюка й той вибіг сам-на-сам з воротарем. Ось лишень пробити Горяїнова «Руні» з близької відстані не зумів. Не в останню чергу через те, що в підкаті встиг постелитися Моледо.

Власне, цей епізод не навчив гостей нічому. Кияни не приховували, що діятимуть у закритій манері, орієнтуючись на контратаки, впродовж усього матчу. Звісно, територією гості володіли, високо діяли флангові оборонці «Металіста», проте динаміки й реактивності атакам харків'ян бракувало. Швидкості й непередбачуваності, що, очевидно, можна пов'язувати з персоною Дієґо Соузи, у якого ще нема належного розуміння з новими партнерами за командою. Як наслідок, господарі заспокоїлися й почали переходити чужу половину сміливіше. За сім хвилин до свистка на перерву вже Гоменюк виводив на побачення з Горяїновим Герасимюка. Олександр суперника випередив, але отримав від Олега по ребрах.

А на 41-й хвилині «гармаші» нарешті покарали гостей за надмірну розхолодженість. То Романюк дістав перед самою лицьовою лінією спрямованого на нього передачу і відразу переадресував м'яч в район ближньої стійки на Гоменюка. Того вкотре, тепер в межах воротарського майданчика, загубив Моледо. Володимир прийняв м'яч і, розвернувшись, пробив під Горяїновим низом у дальній кут – 1:0.

Найнебезпечнішим для «Металіста» моментом за весь перший тайм був неточний удар Красноперова метрів з 17-ти. Звісно, для Маркевича то був дзвінок. Він мусив щось змінювати в настрої команди, розбурхувати її. І, звісно, вносити кадрові зміни. Відразу після перерви замість Марлоса, якого впродовж першого тайму видно не було, вийшов Джонатан Кристальдо. Тим самим, нападників стало двоє, а Вільяґра тримав весь правий фланг від прапорця, до прапорця.

Маркевич зі своїм завданням впорався. Після перерви на полі був вже інший «Металіст». Гості провели дві поспіль гострих атаки через правий фланг. Спершу Вільяґра акуратним пасом кинув у прорив Дієґо Соузу. Той дійшов до лицьової лінії і віддав зрячий пас на Девіча – удар Марко в дотик з розвороту заблокував Богданов. Врешті, те що не вийшло з першої спроби, вдалося на 53-й хвилині. На цей раз вже Соуза віддавав на Вільяґру, а той віддавав на Сосу. Хосе ударом метрів з семи не промахнувся – 1:1.

Зрівнявши рахунок, слобожанці не заспокоїлися і дуже швидко дотисли суперника вдруге. На цей раз до взяття воріт призвів кутовий. Спершу була репетиція: розіграш корнера, навіс від Соузи і неточний удар головою Моледо. З другої спроби харків'яни забили. Соса віддав передачу зліва, а Кристальдо в контактній боротьбі (як пізніше засвідчив повтор - за допомогою рук - ред.) виграв м'яч в оборонців і сильно пробив низом – 1:2.

Фанати «Металіста» на радощах оголили торси і кинули петарду. Диктор Карельський з притаманним йому тонким почуттям гумору попередив: «Шановні уболівальники харківської команди, ці ваші піротехнічні витівки коштуватимуть вашому президентові Сергієві Курченку серйозного штрафу».

Між тим, заспокоїлися не вболівальники, а футболісти гостьової команди, котрі, вийшовши уперед, діяли вже не так агресивно. І ледь за це не поплатилися, коли на 58-й хвилині Гоменюк після подачі кутового не влучив у ворота, розстрілюючи ворота Горяїнова впритул. Зрештою, то був фрагмент й надалі «Металісту» справді вдалося ввести гру у в'язке, а для нього економне з точки зору фізичних навантажень русло. «Гармаші», звичайно, прагнули наступати, але ефекту з цих старань було мало. Розумів це й Юрій Бакалов, котрий на 76-й хвилині вирішив вдатися оригінального ходу, випустивши в опорну зону замість Старгородського молодого Миколу Вечурка. З іншого боку, не дивно, адже за кілька хвилин до заміни Артем здійснив обрізку, яка призвела до потенційно небезпечної контратаки правим краєм. Очевидно, то були наслідки втоми.

Вечурко каші не зіпсував. Правда, майже відразу після його виходу «Металіст» після чергового випаду справа ледь не забив втретє. Соуза віддав передачу на хід Кристальдо, а той, увійшовши до штрафного майданчика, сильно пробив з гострого кута. Боровик відбив м'яч з великими труднощами.

«Гармаші» спробували організувати щось на зразок завершального штурму й навіть створили поруч з ворітьми Горяїнова небезпеку. Шацьких, Гоменюк і Аржанов розіграли комбінацію в дотик, а Володимиру, щоб пробити по воротах, не вистачило лічених сантиметрів. Остаточно ж інтригу в матчі вбило вилучення за грубий фол проти Едмара Герасимюка. На тому протистояння завершилося, а проведені тренерами заміни в заключні хвилини носили локальний характер. Харків'яни перемогли і витратили для перемоги рівно стільки сил, скільки було необхідно для перемоги.